Joomla ThemesDeposit PokerNo Deposit Bonus
TWÓJ ULUBIONY PRZEDMIOT
Jaki przedmiot lubisz najbardziej?
 
ODWIEDZINY
Dzisiaj1
Miesiąc750
Wszystkie38260

Powered by Kubik-Rubik.de

Szkoła Podstawowa im. Świętego Jana Kantego w Futomie

Szkolne Jasełka

SPOTKANIE WIGILIJNE

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia 2015 roku w Szkole Podstawowej im. św. Jana Kantego w Futomie odbyło się wigilijne spotkanie, w którym uczestniczyli uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz zaproszeni goście. Swoją obecnością zaszczyciły nas Panie ze Stowarzyszenia Kultywowania Kultury i Tradycji Ziemi Futomskiej: Maria Sowa, Weronika Wyskiel, Danuta Ignarska, Helena Gliwa, Maria Panek, Agnieszka Łach, Agnieszka Kustra oraz artysta-rzeźbiarz Marek Twardy. Redakcję Kuriera Błażowskiego reprezentowały Danuta Heller i Anna Heller.

Więcej…

 

Futomskie opowieści, czyli pomysł na ciekawą lekcję historii…

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. św. Jana Kantego w Futomie w ramach zadania domowego z historii odbyli bardzo ciekawe rozmowy oraz wywiady z różnymi osobami mieszkającymi w Futomie i pamiętającymi jak wyglądało m.in.: przedwojenne życie, nauka podczas okupacji czy troska o zachowanie i kultywowanie tradycji. Rezultaty tych ciekawych spotkań oraz rozmów prezentujemy poniżej.

 

Więcej…

 

„Pociąg do wolności” - 97 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

11.11.1918 to data, którą każdy Polak powinien znać… To właśnie wtedy nasz kraj po 123 latach niewoli odzyskał upragnioną wolność. Aby uczcić Święto Niepodległości uczniowie z klas IV-VI wystąpili z okolicznościową akademią zatytułowaną ,,Pociąg do wolności”. W montażu słowno-muzycznym przedstawili trudną i okupioną wieloma ofiarami drogę Polaków do wolności. Występ uczniów przeplatany był pieśniami o tematyce patriotycznej. Pięknym dopełnieniem tej ważnej uroczystości były także czerwono białe stroje i powstańcze mundury, w których wystąpili uczniowie.

Więcej…

 

Dzień Edukacji Narodowej

Jak co roku 14 października obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej popularnie zwany Dniem Nauczyciela. Jest to dzień, w którym w sposób szczególny uczniowie okazują wdzięczność swoim pedagogom i wychowawcom.

Z okazji Dnia Nauczyciela uczniowie z kl. IV wspomagani przez koleżanki z kl. VI zorganizowali okolicznościową akademię. Występ zgromadził liczną publiczność: uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców, zaproszonych gości. Akademia miała charakter żartobliwy. Mogliśmy spojrzeć na szkolne życie z nieco innej perspektywy. Występ uczniów nagrodzono gromkimi brawami.

Więcej…

 

Akademia upamiętniająca 76 rocznicę wybuchu II wojny światowej

Każdego roku we wrześniu wspominamy wybuch II wojny światowej, która rozpoczęła się 1.09.1939 r.  Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Św. Jana Kantego w Futomie uczcili tę rocznicę uroczystą akademią. Podczas występu można było obejrzeć ciekawą prezentację multimedialną wykonaną przez: Alessię Farbaniec, Wiktorię Mazur, Zuzannę Wielgos i Katarzynę Mazur. Prezentacja ukazywała zdjęcia z okresu 1939-1945, mapki miejsc, w których rozegrały się ważne bitwy oraz etapy kampanii wrześniowej.

Więcej…

 

Z komputerem i robotem w XXI wiek

Szkoła Podstawowa im. św. Jana Kantego w Futomie została przez regionalnego koordynatora programu ,,Projektor – wolontariat studencki” zarekomendowana do udziału w konkursie grantowym PGNiG.

Więcej…

 
MINI KALENDARZ
kwiecień 2019
pwścpsn
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
FOTKA Z ŻYCIA SZKOŁY
p1210062.jpg
GABLOTKA SZKOLNA
Newsy z Gablotki Szkolnej.