Joomla ThemesDeposit PokerNo Deposit Bonus
TWÓJ ULUBIONY PRZEDMIOT
Jaki przedmiot lubisz najbardziej?
 
ODWIEDZINY
Dzisiaj42
Miesiąc711
Wszystkie48853

Powered by Kubik-Rubik.de

Szkoła Podstawowa im. Świętego Jana Kantego w Futomie

Zaproszenie na zabawę

 

Dzień Edukacji Narodowej

14 października obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji uczniowie klasy V zaprezentowali ciekawy program artystyczny złożony z dwóch humorystycznych scenek zatytułowanych: ,,Duża przerwa” oraz  ,Atlas typów uczniowskich”. W pierwszej scenie wcielili się w nauczycieli i opowiedzieli o ich troskach i zmartwieniach. W drugiej części swego programu przedstawili typy uczniowskie, które spotkać można chyba w każdej szkole na świecie: Drzemacz lekcyjny, Zaśmiecacz haniebny, Męczennik lekcyjny, Gumożuj wykrętny, Podpowiadacz pospolity itp.

Więcej…

 

Dziennikarze z klasy V - czyli wywiad krok po kroku

Ostatnio na lekcjach języka polskiego mówiliśmy o tym, czym jest wywiad. Postanowiliśmy przeprowadzić wywiad - z jakąś ważną dla naszej miejscowości - osobą. Zaprosiliśmy na lekcję języka polskiego Panią Małgorzatę Drewniak, która jest sołtysem Futomy. Opracowaliśmy pytania, które chcielibyśmy zadać. Rozmowa była bardzo interesująca i ciekawa. Dowiedzieliśmy wielu pożytecznych rzeczy.

Zuzia Wielgos, kl. V

Więcej…

 

Rozmowa z naszą koleżanką Zuzią – mistrzynią Polski

W ubiegłym roku szkolnym do naszej klasy dołączyła nowa koleżanka – Zuzanna Małgorzata Wielgos, która wcześniej uczyła się w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kąkolówce. Zuzia bardzo dobrze gra w ping – ponga. Została nawet mistrzynią Polski. Postanowiliśmy, że przeprowadzimy z Zuzią wywiad. Nie każdy przecież chodzi do klasy z mistrzem Polski! Prezentujemy Państwu naszą rozmowę.

Ania Karnasiewicz, kl. V SP Futoma

Kiedy zaczęłaś trenować grę w ping - ponga i jeździć na zawody?

Trenować zaczęłam w wieku 7 lat, kiedy rozpoczęłam naukę w Szkole Podstawowej w Kąkolówce. Nauka gry w tenisa stołowego przychodziła mi bardzo łatwo i już po czterech miesiącach trenowania wzięłam udział w pierwszych zawodach. Był to gminny turniej; Olimpiada Tenisa Stołowego – Błażowa 2013. Zajęłam wówczas II miejsce w kategorii wiekowej do 10 lat. Pod koniec I klasy znalazłam się w drużynie, która wystąpiła w Mistrzostwach Polski UKS. Zajęliśmy wówczas VIII miejsce w Polsce. Na tych mistrzostwach zagrałam jeden mecz. Byłam najmłodszą uczestniczką tych mistrzostw.

Więcej…

 

77 rocznica wybuchu II wojny światowej

Wrzesień to czas powrotu do szkoły. Jak co roku 1 września wracamy do szkolnych murów, by podjąć trud nauki i intelektualnego wysiłku. Nie możemy jednak zapomnieć o tym, że 77 lat temu nasza ojczyzna została zaatakowana, najpierw przez hitlerowskie Niemcy, a później przez sowiecką Rosję. Trzeba pielęgnować historyczną pamięć. Uczniowie ze szkoły Podstawowej im. św. Jana Kantego w Futomie uczcili tę ważną rocznicę uroczystą akademią zatytułowaną 1939 Rok pokoju, rok wojny. Podczas swojego wystąpienia przypomnieli wszystkim najważniejsze fakty z lat 1939-1945. Akademia była wzbogacona prezentacją multimedialną, która przedstawiała fotografię z tamtego okresu.

Więcej…

 

Wycieczka do muzeum "Potoki"

Korzystając z dobrej pogody uczniowie naszej szkoły udali się na wycieczkę do prywatnego muzeum „Potoki” pana Augustyna Rybki. Oglądając tam zgromadzone eksponaty mogliśmy przeżyć niepowtarzalną lekcję historii i zapoznać się z masą przedmiotów związanych z dawnym codziennym życiem.

Więcej…

 
MINI KALENDARZ
luty 2020
pwścpsn
12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829
FOTKA Z ŻYCIA SZKOŁY
p1210062.jpg
GABLOTKA SZKOLNA
Newsy z Gablotki Szkolnej.