Joomla ThemesDeposit PokerNo Deposit Bonus
TWÓJ ULUBIONY PRZEDMIOT
Jaki przedmiot lubisz najbardziej?
 
ODWIEDZINY
Dzisiaj5
Miesiąc299
Wszystkie40992

Powered by Kubik-Rubik.de

Szkoła Podstawowa im. Świętego Jana Kantego w Futomie

Konkurs Pięknego Czytania

2 czerwca 2016 roku w Szkole Podstawowej im. św. Jana Kantego w Futomie odbył się Szkolny Konkurs Pięknego Czytania, w którym udział wzięli uczniowie z klas IV-VI.

Teksty wybrane przez uczniów były bardzo różnorodne. Można było usłyszeć fragmenty powieści historycznych Henryka Sienkiewicza, powieści przygodowych oraz książek omawianych jako lektury na lekcjach języka polskiego. Uczniowie byli oceniani pod względem dykcji, tempa czytania, właściwej intonacji i interpretacji wybranego przez siebie tekstu.

Więcej…

 

Katyń - pamiętamy! 76 rocznica zbrodni katyńskiej

13 kwietnia bieżącego roku w Szkole Podstawowej im. św. Jana Kantego w Futomie odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca ofiary zbrodni katyńskiej. Uczniowie przypomnieli wszystkim najważniejsze fakty historyczne. Wiosną 1940 roku z rozkazu Stalina dokonano największej i najokrutniejszej zbrodni II wojny światowej określanej jako zbrodnia katyńska. Niedaleko Smoleńska, w tzw. Lesie Katyńskim Rosjanie rozstrzelali ponad 21 tysięcy obywateli Polski.

Więcej…

 

AUDYCJE

Zapraszamy do wysłuchania audycji radiowych na temat ciekawych projektów realizowanych w Szkole Podstawowej im. św. Jana Kantego w Futomie:

„Od zimnioka do bulwioka” >>>

„Z komputerem i robotem w XXI wiek” >>>

 

ROK OTWARTEJ SZKOŁY

Hai, Apa Kabar? - czyli Cześć, jak się masz? – to nowy, obcojęzyczny zwrot, którego nauczyli się uczniowi Szkoły Podstawowej im. św. Jana Kantego w Futomie. A możliwe to było dzięki dwóm studentkom, które przyjechały do nas w ramach praktyk przeprowadzonych przez AIESEC, jedną z największych międzynarodowych organizacji studenckich. Simran Dhanoa z Indii oraz Haura Khansa z Indonezji to studentki prawa, które na swoich uczelniach zgłosiły się do Międzynarodowego Programu Wymiany Studentów.

Więcej…

 

Szkolne Jasełka

SPOTKANIE WIGILIJNE

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia 2015 roku w Szkole Podstawowej im. św. Jana Kantego w Futomie odbyło się wigilijne spotkanie, w którym uczestniczyli uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz zaproszeni goście. Swoją obecnością zaszczyciły nas Panie ze Stowarzyszenia Kultywowania Kultury i Tradycji Ziemi Futomskiej: Maria Sowa, Weronika Wyskiel, Danuta Ignarska, Helena Gliwa, Maria Panek, Agnieszka Łach, Agnieszka Kustra oraz artysta-rzeźbiarz Marek Twardy. Redakcję Kuriera Błażowskiego reprezentowały Danuta Heller i Anna Heller.

Więcej…

 

Futomskie opowieści, czyli pomysł na ciekawą lekcję historii…

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. św. Jana Kantego w Futomie w ramach zadania domowego z historii odbyli bardzo ciekawe rozmowy oraz wywiady z różnymi osobami mieszkającymi w Futomie i pamiętającymi jak wyglądało m.in.: przedwojenne życie, nauka podczas okupacji czy troska o zachowanie i kultywowanie tradycji. Rezultaty tych ciekawych spotkań oraz rozmów prezentujemy poniżej.

 

Więcej…

 
MINI KALENDARZ
sierpień 2019
pwścpsn
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
FOTKA Z ŻYCIA SZKOŁY
p1060615.jpg
GABLOTKA SZKOLNA
Newsy z Gablotki Szkolnej.