Joomla ThemesDeposit PokerNo Deposit Bonus
TWÓJ ULUBIONY PRZEDMIOT
Jaki przedmiot lubisz najbardziej?
 
ODWIEDZINY
Dzisiaj1
Miesiąc579
Wszystkie40066

Powered by Kubik-Rubik.de

Szkoła Podstawowa im. Świętego Jana Kantego w Futomie

AUDYCJE

Zapraszamy do wysłuchania audycji radiowych na temat ciekawych projektów realizowanych w Szkole Podstawowej im. św. Jana Kantego w Futomie:

„Od zimnioka do bulwioka” >>>

„Z komputerem i robotem w XXI wiek” >>>

 

ROK OTWARTEJ SZKOŁY

Hai, Apa Kabar? - czyli Cześć, jak się masz? – to nowy, obcojęzyczny zwrot, którego nauczyli się uczniowi Szkoły Podstawowej im. św. Jana Kantego w Futomie. A możliwe to było dzięki dwóm studentkom, które przyjechały do nas w ramach praktyk przeprowadzonych przez AIESEC, jedną z największych międzynarodowych organizacji studenckich. Simran Dhanoa z Indii oraz Haura Khansa z Indonezji to studentki prawa, które na swoich uczelniach zgłosiły się do Międzynarodowego Programu Wymiany Studentów.

Więcej…

 

Szkolne Jasełka

SPOTKANIE WIGILIJNE

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia 2015 roku w Szkole Podstawowej im. św. Jana Kantego w Futomie odbyło się wigilijne spotkanie, w którym uczestniczyli uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz zaproszeni goście. Swoją obecnością zaszczyciły nas Panie ze Stowarzyszenia Kultywowania Kultury i Tradycji Ziemi Futomskiej: Maria Sowa, Weronika Wyskiel, Danuta Ignarska, Helena Gliwa, Maria Panek, Agnieszka Łach, Agnieszka Kustra oraz artysta-rzeźbiarz Marek Twardy. Redakcję Kuriera Błażowskiego reprezentowały Danuta Heller i Anna Heller.

Więcej…

 

Futomskie opowieści, czyli pomysł na ciekawą lekcję historii…

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. św. Jana Kantego w Futomie w ramach zadania domowego z historii odbyli bardzo ciekawe rozmowy oraz wywiady z różnymi osobami mieszkającymi w Futomie i pamiętającymi jak wyglądało m.in.: przedwojenne życie, nauka podczas okupacji czy troska o zachowanie i kultywowanie tradycji. Rezultaty tych ciekawych spotkań oraz rozmów prezentujemy poniżej.

 

Więcej…

 

„Pociąg do wolności” - 97 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

11.11.1918 to data, którą każdy Polak powinien znać… To właśnie wtedy nasz kraj po 123 latach niewoli odzyskał upragnioną wolność. Aby uczcić Święto Niepodległości uczniowie z klas IV-VI wystąpili z okolicznościową akademią zatytułowaną ,,Pociąg do wolności”. W montażu słowno-muzycznym przedstawili trudną i okupioną wieloma ofiarami drogę Polaków do wolności. Występ uczniów przeplatany był pieśniami o tematyce patriotycznej. Pięknym dopełnieniem tej ważnej uroczystości były także czerwono białe stroje i powstańcze mundury, w których wystąpili uczniowie.

Więcej…

 

Dzień Edukacji Narodowej

Jak co roku 14 października obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej popularnie zwany Dniem Nauczyciela. Jest to dzień, w którym w sposób szczególny uczniowie okazują wdzięczność swoim pedagogom i wychowawcom.

Z okazji Dnia Nauczyciela uczniowie z kl. IV wspomagani przez koleżanki z kl. VI zorganizowali okolicznościową akademię. Występ zgromadził liczną publiczność: uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców, zaproszonych gości. Akademia miała charakter żartobliwy. Mogliśmy spojrzeć na szkolne życie z nieco innej perspektywy. Występ uczniów nagrodzono gromkimi brawami.

Więcej…

 
MINI KALENDARZ
czerwiec 2019
pwścpsn
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
FOTKA Z ŻYCIA SZKOŁY
p1200950.jpg
GABLOTKA SZKOLNA
Newsy z Gablotki Szkolnej.