Joomla ThemesDeposit PokerNo Deposit Bonus
TWÓJ ULUBIONY PRZEDMIOT
Jaki przedmiot lubisz najbardziej?
 
ODWIEDZINY
Dzisiaj10
Miesiąc918
Wszystkie43525

Powered by Kubik-Rubik.de

Szkoła Podstawowa im. Świętego Jana Kantego w Futomie

77 rocznica wybuchu II wojny światowej

Wrzesień to czas powrotu do szkoły. Jak co roku 1 września wracamy do szkolnych murów, by podjąć trud nauki i intelektualnego wysiłku. Nie możemy jednak zapomnieć o tym, że 77 lat temu nasza ojczyzna została zaatakowana, najpierw przez hitlerowskie Niemcy, a później przez sowiecką Rosję. Trzeba pielęgnować historyczną pamięć. Uczniowie ze szkoły Podstawowej im. św. Jana Kantego w Futomie uczcili tę ważną rocznicę uroczystą akademią zatytułowaną 1939 Rok pokoju, rok wojny. Podczas swojego wystąpienia przypomnieli wszystkim najważniejsze fakty z lat 1939-1945. Akademia była wzbogacona prezentacją multimedialną, która przedstawiała fotografię z tamtego okresu.

Więcej…

 

Wycieczka do muzeum "Potoki"

Korzystając z dobrej pogody uczniowie naszej szkoły udali się na wycieczkę do prywatnego muzeum „Potoki” pana Augustyna Rybki. Oglądając tam zgromadzone eksponaty mogliśmy przeżyć niepowtarzalną lekcję historii i zapoznać się z masą przedmiotów związanych z dawnym codziennym życiem.

Więcej…

 

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

Uroczystą Mszą Świętą rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Następnie w hali gimnastycznej pan dyrektor Z. Chlebek powitał wszystkich nauczycieli, pracowników i uczniów, którym życzyła w nadchodzącym roku jak najlepszych wyników i sukcesów w nauce. Po krótkiej części artystycznej, wychowawcy zapoznali swoich podopiecznych z tegorocznym planem zajęć.

Więcej…

 

Konkurs Pięknego Czytania

2 czerwca 2016 roku w Szkole Podstawowej im. św. Jana Kantego w Futomie odbył się Szkolny Konkurs Pięknego Czytania, w którym udział wzięli uczniowie z klas IV-VI.

Teksty wybrane przez uczniów były bardzo różnorodne. Można było usłyszeć fragmenty powieści historycznych Henryka Sienkiewicza, powieści przygodowych oraz książek omawianych jako lektury na lekcjach języka polskiego. Uczniowie byli oceniani pod względem dykcji, tempa czytania, właściwej intonacji i interpretacji wybranego przez siebie tekstu.

Więcej…

 

Katyń - pamiętamy! 76 rocznica zbrodni katyńskiej

13 kwietnia bieżącego roku w Szkole Podstawowej im. św. Jana Kantego w Futomie odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca ofiary zbrodni katyńskiej. Uczniowie przypomnieli wszystkim najważniejsze fakty historyczne. Wiosną 1940 roku z rozkazu Stalina dokonano największej i najokrutniejszej zbrodni II wojny światowej określanej jako zbrodnia katyńska. Niedaleko Smoleńska, w tzw. Lesie Katyńskim Rosjanie rozstrzelali ponad 21 tysięcy obywateli Polski.

Więcej…

 

AUDYCJE

Zapraszamy do wysłuchania audycji radiowych na temat ciekawych projektów realizowanych w Szkole Podstawowej im. św. Jana Kantego w Futomie:

„Od zimnioka do bulwioka” >>>

„Z komputerem i robotem w XXI wiek” >>>

 
MINI KALENDARZ
październik 2019
pwścpsn
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
FOTKA Z ŻYCIA SZKOŁY
p1060601.jpg
GABLOTKA SZKOLNA
Newsy z Gablotki Szkolnej.