Joomla ThemesDeposit PokerNo Deposit Bonus
TWÓJ ULUBIONY PRZEDMIOT
Jaki przedmiot lubisz najbardziej?
 
ODWIEDZINY
Dzisiaj1
Miesiąc750
Wszystkie38260

Powered by Kubik-Rubik.de

Szkoła Podstawowa im. Świętego Jana Kantego w Futomie

Wycieczka do muzeum "Potoki"

Korzystając z dobrej pogody uczniowie naszej szkoły udali się na wycieczkę do prywatnego muzeum „Potoki” pana Augustyna Rybki. Oglądając tam zgromadzone eksponaty mogliśmy przeżyć niepowtarzalną lekcję historii i zapoznać się z masą przedmiotów związanych z dawnym codziennym życiem.

Więcej…

 

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

Uroczystą Mszą Świętą rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Następnie w hali gimnastycznej pan dyrektor Z. Chlebek powitał wszystkich nauczycieli, pracowników i uczniów, którym życzyła w nadchodzącym roku jak najlepszych wyników i sukcesów w nauce. Po krótkiej części artystycznej, wychowawcy zapoznali swoich podopiecznych z tegorocznym planem zajęć.

Więcej…

 

Konkurs Pięknego Czytania

2 czerwca 2016 roku w Szkole Podstawowej im. św. Jana Kantego w Futomie odbył się Szkolny Konkurs Pięknego Czytania, w którym udział wzięli uczniowie z klas IV-VI.

Teksty wybrane przez uczniów były bardzo różnorodne. Można było usłyszeć fragmenty powieści historycznych Henryka Sienkiewicza, powieści przygodowych oraz książek omawianych jako lektury na lekcjach języka polskiego. Uczniowie byli oceniani pod względem dykcji, tempa czytania, właściwej intonacji i interpretacji wybranego przez siebie tekstu.

Więcej…

 

Katyń - pamiętamy! 76 rocznica zbrodni katyńskiej

13 kwietnia bieżącego roku w Szkole Podstawowej im. św. Jana Kantego w Futomie odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca ofiary zbrodni katyńskiej. Uczniowie przypomnieli wszystkim najważniejsze fakty historyczne. Wiosną 1940 roku z rozkazu Stalina dokonano największej i najokrutniejszej zbrodni II wojny światowej określanej jako zbrodnia katyńska. Niedaleko Smoleńska, w tzw. Lesie Katyńskim Rosjanie rozstrzelali ponad 21 tysięcy obywateli Polski.

Więcej…

 

AUDYCJE

Zapraszamy do wysłuchania audycji radiowych na temat ciekawych projektów realizowanych w Szkole Podstawowej im. św. Jana Kantego w Futomie:

„Od zimnioka do bulwioka” >>>

„Z komputerem i robotem w XXI wiek” >>>

 

ROK OTWARTEJ SZKOŁY

Hai, Apa Kabar? - czyli Cześć, jak się masz? – to nowy, obcojęzyczny zwrot, którego nauczyli się uczniowi Szkoły Podstawowej im. św. Jana Kantego w Futomie. A możliwe to było dzięki dwóm studentkom, które przyjechały do nas w ramach praktyk przeprowadzonych przez AIESEC, jedną z największych międzynarodowych organizacji studenckich. Simran Dhanoa z Indii oraz Haura Khansa z Indonezji to studentki prawa, które na swoich uczelniach zgłosiły się do Międzynarodowego Programu Wymiany Studentów.

Więcej…

 
MINI KALENDARZ
kwiecień 2019
pwścpsn
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
FOTKA Z ŻYCIA SZKOŁY
160x160.jpg
GABLOTKA SZKOLNA
Newsy z Gablotki Szkolnej.