Joomla ThemesDeposit PokerNo Deposit Bonus
TWÓJ ULUBIONY PRZEDMIOT
Jaki przedmiot lubisz najbardziej?
 
ODWIEDZINY
Dzisiaj40
Miesiąc709
Wszystkie48851

Powered by Kubik-Rubik.de

Szkoła Podstawowa im. Świętego Jana Kantego w Futomie

WYCIECZKA ROWEROWA

W środę 27 września odbyła się wycieczka rowerowa do rezerwatu Mójki. Na wycieczkę wyruszyliśmy spod naszej szkoły bocznymi drogami Futomy. Trasa prowadziła malowniczymi wzniesieniami, skąd mogliśmy podziwiać naszą miejscowość. Na miejscu, koło rezerwatu, zsiedliśmy z rowerów i część z nas ruszyła do lasu na grzyby. Tam rozpaliliśmy ognisko, usmażyli kiełbaski i poganiali i porozmawiali podczas wspólnej zabawy. Najedzeni i zregenerowani wyruszyliśmy w drogę powrotną.

Więcej…

 

EKOSKOP

Nasi uczniowie uczestniczyli w trzecim Rzeszowskim Zlocie Owadów w ramach akcji stowarzyszenia EKOSKOP.

 

SPOTKANIE Z POLICJANTEM

W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną  z bezpieczeństwem dzieci. Na początku każdego roku szkolnego dzieci uczą się jak bezpiecznie pokonywać drogę do i ze szkoły. W ramach edukacji w tym kierunku, uczniowie uczestniczyli w spotkaniu z panem policjantem. Dzieci miały okazję porozmawiać o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do szkoły i poza szkołą. Policjant omówił zasady poruszania się po ulicy, chodniku i podczas jazdy rowerem. Gość zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci w kontaktach z obcymi, omówił sposoby unikania ich. Ponadto podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać.

Więcej…

 

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

Uroczystą Mszą Świętą rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Następnie na sali gimnastycznej pan dyrektor Z. Chlebek powitał wszystkich nauczycieli, pracowników i uczniów, którym życzył w nadchodzącym roku jak najlepszych wyników i sukcesów w nauce. Po krótkiej części artystycznej, wychowawcy zapoznali swoich podopiecznych z tegorocznym planem zajęć.

Więcej…

 

Audycja o ks. Michale Pilipcu

Poniżej podajemy adres strony internetowej, na której można wysłuchać audycji o ks. Michale Pilipcu. Strona z audycją >>>

 Ks. Michał Pilipiec

Więcej…

 

Dziennikarz – zawód z misją… Rozmowa z Krzysztofem Ziemcem

11 października 2016 roku Szkoła Podstawowa im. Jana Kantego w Futomie miała zaszczyt gościć w swoich progach znanego polskiego dziennikarza Krzysztofa Ziemca, który obecnie pracuje w Telewizji Polskiej i jest jednym z prowadzących główne wydanie Wiadomości. Spotkanie z dziennikarzem poprzedziły przygotowania. Uczniowie z klas IV –VI zapoznali się bliżej z jego biografią, osiągnięciami. Opracowali także zestaw pytań, które chcieliby zadać Krzysztofowi Ziemcowi. Zapraszamy do zapoznania się z fragmentem wywiadu.

 

Więcej…

 
MINI KALENDARZ
luty 2020
pwścpsn
12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829
FOTKA Z ŻYCIA SZKOŁY
p1210019.jpg
GABLOTKA SZKOLNA
Newsy z Gablotki Szkolnej.