Joomla ThemesDeposit PokerNo Deposit Bonus

Szkoła Podstawowa im. Świętego Jana Kantego w Futomie

WYCIECZKA DO ZAKOPANEGO

W dniach 11-13 czerwca 2018 r. wyjechaliśmy na długo wyczekiwaną wycieczkę szkolną do Zakopanego. O godzinie 5:30 wyruszyliśmy spod szkoły. Podczas jazdy śpiewaliśmy w autokarze różne piosenki.Po 5 godzinach dojechaliśmy na miejsce. Pierwszym punktem wycieczki było wejście na Rusinową Polanę. Widoki Tatr były cudne!

Po drodze odwiedziliśmy  Sanktuarium Maryjne na Wiktorówkach. Później udaliśmy się do Ośrodka Wypoczynkowego „Anna” w Bukowinie Tatrzańskiej, gdzie mieliśmy nocleg. Zjedliśmy obiadokolację. Po posiłku graliśmy w bilard, spędziliśmy miło czas na placu zabaw. I nastała noc. Nie mogliśmy rozmawiać, bo nasi nauczyciele ciągle nam „przeszkadzali”J. W drugim dniu wycieczki wstaliśmy o 8.00, zjedliśmy śniadanie i udaliśmy się na Kasprowy Wierch. W pierwszą stronę wyjechaliśmy kolejką, lecz z powrotem schodziliśmy na nogach.

Więcej…

 

SZKOLNA WYCIECZKA

Z okazji Dnia Dziecka uczniowie starszych klas naszej szkoły pojechali na wycieczkę rowerową do rezerwatu Mójki. Była to doskonała okazja aby zadbać o swoją kondycję, pośmiać się ze znajomymi i spędzić miło czas. Uczniowie klasy czwartej mieli wyjazd ten połączony z egzaminem praktycznym na kartę rowerową – wszyscy tą część egzaminu pozytywnie zdali.

Więcej…

 

SPOTKANIE Z POEZJĄ

Zapraszamy do wysłuchania audycji z cyklu Spotkania z poezją. Tym razem szóstoklasiści zaprezentują wiersze Doroty Gellner ze zbioru ,,Zawiłości miłości”. Audycja naszych szóstoklasistów została wyemitowana na antenie Radia Fara.
Audycję można posłuchać pod linkiem 
>>>

Więcej…

 

W BAŚNIOWEJ KRAINIE

W Szkole Podstawowej w Futomie klasa IV, podsumowując pracę nad baśniami, postanowiła  przygotować inscenizację jednej z nich i przedstawić ją młodszym kolegom. Wybór padł na „Śpiącą królewnę”. Powstał scenariusz na podstawie tekstu Ch. Perraulta. Potem nastąpiła obsada ról. Wszystko „szło jak z płatka” – para królewska, dworzanie, wróżki, myśliwi… ,ale kogo obsadzić w roli złej wróżki? No i niespodzianka – uczeń zgłosił się sam. W przebraniu i tak nie można go było rozpoznać. Dzieci wraz z mamami i babciami przeszukały szafy. Pojawiły się ciekawe kostiumy – stroje królewskie a także ubranka dla pazia, myśliwych, wróżek i babuleńki z wieży. Na klasowych półkach (rekwizytornia) znalazły się różdżki, bęben dobosza, zabawki królewny itp. Nadszedł 16 marca, dzień największych emocji. Zapełniona widownia: przedszkolaki, oddział „0”, klasy I – III, wszyscy z wychowawcami. Swoją obecnością zaszczycił nas pan Dyrektor, przybył fotoreporter i wychowawca klasy IV w jednej osobie.

 

Więcej…

 

KULIG

Korzystając ze sprzyjającej aury uczestniczyliśmy w kuligu. Warunki były idealne: białe połacie śniegu, zaspy po obu stronach drogi i dodatnia temperatura! Do traktorów podczepiono sznury saneczek. Trasa kuligu wiodła przez polne drogi i bezdroża. Podziwianiu uroków zimy towarzyszyła radość i zabawa. Na zakończenie przejazdu było ognisko, kiełbaski i gorąca herbata.

Dziękujemy rodzicom za inicjatywę i organizację kuligu, za radość i niezapomniane przeżycia ofiarowane dzieciom.

Więcej…

 

WYCIECZKA DO MUZEUM POŻARNICTWA W PRZEWORSKU

8 lutego w czasie ferii zimowych uczniowie naszej szkoły, którzy są członkami Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej wyjechali na wycieczkę. Wycieczka, była nagrodą dla młodzieży za aktywny udział w zebraniach, zawodach i występach organizowanych przez Ochotniczą Straż Pożarną w Futomie. Podczas wycieczki zwiedziliśmy Muzeum Pożarnictwa oraz jednostkę Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Przeworsku, gdzie zostaliśmy przeszkoleni na temat bezpiecznego wypoczynku zimą i nowoczesnych technik pożarniczych. Dziękujemy za organizację wycieczki panu Prezesowi OSP w Futomie p. R. Łachowi, p. A. Łach i p. M. Wielgosowi.

Więcej…

 
MINI KALENDARZ
maj 2020
pwścpsn
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
FOTKA Z ŻYCIA SZKOŁY
p1200966.jpg
GABLOTKA SZKOLNA
Newsy z Gablotki Szkolnej.