Joomla ThemesDeposit PokerNo Deposit Bonus

Szkoła Podstawowa im. Świętego Jana Kantego w Futomie

WYCIECZKA DO MUZEUM POŻARNICTWA W PRZEWORSKU

8 lutego w czasie ferii zimowych uczniowie naszej szkoły, którzy są członkami Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej wyjechali na wycieczkę. Wycieczka, była nagrodą dla młodzieży za aktywny udział w zebraniach, zawodach i występach organizowanych przez Ochotniczą Straż Pożarną w Futomie. Podczas wycieczki zwiedziliśmy Muzeum Pożarnictwa oraz jednostkę Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Przeworsku, gdzie zostaliśmy przeszkoleni na temat bezpiecznego wypoczynku zimą i nowoczesnych technik pożarniczych. Dziękujemy za organizację wycieczki panu Prezesowi OSP w Futomie p. R. Łachowi, p. A. Łach i p. M. Wielgosowi.

Więcej…

 

AKTYWNE I BEZPIECZNE FERIE

Już w najbliższych dniach rozpoczną się zimowe ferie. Jazda na nartach, sankach czy łyżwach należą do najbardziej popularnych zajęć podczas ferii. Jednak nieprzemyślana zabawa w zimowych warunkach może okazać się czasami niebezpieczna.

W związku z tym, odbył się w naszej szkole informatyczno-plastyczny konkurs pt. „Aktywne i bezpieczne ferie”, którego celem było:
Rozwijanie zainteresowań i popularyzacja programów komputerowych wśród uczniów,
Promowanie aktywnego stylu życia oraz bezpieczeństwa w czasie wolnym.
Wyłonienie laureatów i rozstrzygnięcie konkursu nastąpi po zakończeniu ferii, a na razie prezentujemy poniżej wykonane prace konkursowe:

Więcej…

 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

W sobotę gościliśmy w naszej szkole seniorów. Uczniowie, z okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dnia Dziadzia, zaprosili swoich bliskich na przedstawienie, na którym w humorystyczny sposób okazali swą miłość i przywiązanie do nich. Starsi uczniowie zaprezentowali przedstawienie jasełkowe. Po części artystycznej dziadkowie zostali poczęstowani uroczystym obiadem i mogli bawić się ze swoimi wnuczętami przy akompaniamencie zaproszonego zespołu.

Więcej…

 

SZKOLNE JASEŁKA

W ostatnim dniu przed świętami bożonarodzeniowymi w naszej szkole panowała świąteczna atmosfera. Wszyscy składali sobie życzenia i mieliśmy okazje oglądać jasełka przygotowane przez naszą młodzież.

Więcej…

 

SZKOLNE MIKOŁAJKI

Wreszcie doczekaliśmy się mikołajek w naszej szkole. Z tej okazji, w środę, mieliśmy wolne i wyjechaliśmy całą szkołą do kina na film „Tarapaty”. Film okazał się bardzo fajny i chyba wszystkim przypadł do gustu. Następnie, korzystając z okazji, że byliśmy w stolicy podkarpacia poszliśmy jeszcze do Okręgowego Muzeum w Rzeszowie. Starsi uczniowie zwiedzili ekspozycje związane z wojskiem i uzbrojeniem, natomiast młodsi i większość dziewczyn zwiedziła wystawę poświęconą starodawnym zabawkom.

Więcej…

 

"Święto Niepodległości" w naszej szkole

Wszyscy uczniowie oraz nauczyciele spotkali się aby upamiętnić ważne wydarzenie w dziejach naszej Ojczyzny. Poszczególne klasy przygotowały uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Kolejna rocznica przypomina nam, jak ważna jest wolność dla każdego człowieka i to, z jakim trudem została zdobyta. Z szacunkiem pochylamy głowy nad wszystkimi, którzy za niezależność Polski walczyli i którzy za Nią ginęli.

Więcej…

 
MINI KALENDARZ
sierpień 2020
pwścpsn
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
FOTKA Z ŻYCIA SZKOŁY
160x160.jpg
GABLOTKA SZKOLNA
Newsy z Gablotki Szkolnej.