Joomla ThemesDeposit PokerNo Deposit Bonus
TWÓJ ULUBIONY PRZEDMIOT
Jaki przedmiot lubisz najbardziej?
 
ODWIEDZINY
Dzisiaj1
Miesiąc579
Wszystkie40066

Powered by Kubik-Rubik.de

Szkoła Podstawowa im. Świętego Jana Kantego w Futomie

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

Uroczystą Mszą Świętą rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Następnie na sali gimnastycznej pan dyrektor Z. Chlebek powitał wszystkich nauczycieli, pracowników i uczniów, którym życzył w nadchodzącym roku jak najlepszych wyników i sukcesów w nauce. Po krótkiej części artystycznej, wychowawcy zapoznali swoich podopiecznych z tegorocznym planem zajęć.

Więcej…

 

Audycja o ks. Michale Pilipcu

Poniżej podajemy adres strony internetowej, na której można wysłuchać audycji o ks. Michale Pilipcu. Strona z audycją >>>

 Ks. Michał Pilipiec

Więcej…

 

Dziennikarz – zawód z misją… Rozmowa z Krzysztofem Ziemcem

11 października 2016 roku Szkoła Podstawowa im. Jana Kantego w Futomie miała zaszczyt gościć w swoich progach znanego polskiego dziennikarza Krzysztofa Ziemca, który obecnie pracuje w Telewizji Polskiej i jest jednym z prowadzących główne wydanie Wiadomości. Spotkanie z dziennikarzem poprzedziły przygotowania. Uczniowie z klas IV –VI zapoznali się bliżej z jego biografią, osiągnięciami. Opracowali także zestaw pytań, które chcieliby zadać Krzysztofowi Ziemcowi. Zapraszamy do zapoznania się z fragmentem wywiadu.

 

Więcej…

 

Zaproszenie na zabawę

 

Dzień Edukacji Narodowej

14 października obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji uczniowie klasy V zaprezentowali ciekawy program artystyczny złożony z dwóch humorystycznych scenek zatytułowanych: ,,Duża przerwa” oraz  ,Atlas typów uczniowskich”. W pierwszej scenie wcielili się w nauczycieli i opowiedzieli o ich troskach i zmartwieniach. W drugiej części swego programu przedstawili typy uczniowskie, które spotkać można chyba w każdej szkole na świecie: Drzemacz lekcyjny, Zaśmiecacz haniebny, Męczennik lekcyjny, Gumożuj wykrętny, Podpowiadacz pospolity itp.

Więcej…

 

Dziennikarze z klasy V - czyli wywiad krok po kroku

Ostatnio na lekcjach języka polskiego mówiliśmy o tym, czym jest wywiad. Postanowiliśmy przeprowadzić wywiad - z jakąś ważną dla naszej miejscowości - osobą. Zaprosiliśmy na lekcję języka polskiego Panią Małgorzatę Drewniak, która jest sołtysem Futomy. Opracowaliśmy pytania, które chcielibyśmy zadać. Rozmowa była bardzo interesująca i ciekawa. Dowiedzieliśmy wielu pożytecznych rzeczy.

Zuzia Wielgos, kl. V

Więcej…

 
MINI KALENDARZ
czerwiec 2019
pwścpsn
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
FOTKA Z ŻYCIA SZKOŁY
p1210036.jpg
GABLOTKA SZKOLNA
Newsy z Gablotki Szkolnej.