Joomla ThemesDeposit PokerNo Deposit Bonus

Szkoła Podstawowa im. Świętego Jana Kantego w Futomie

Audycja o ks. Michale Pilipcu

Poniżej podajemy adres strony internetowej, na której można wysłuchać audycji o ks. Michale Pilipcu. Strona z audycją >>>

 Ks. Michał Pilipiec

Więcej…

 

Dziennikarz – zawód z misją… Rozmowa z Krzysztofem Ziemcem

11 października 2016 roku Szkoła Podstawowa im. Jana Kantego w Futomie miała zaszczyt gościć w swoich progach znanego polskiego dziennikarza Krzysztofa Ziemca, który obecnie pracuje w Telewizji Polskiej i jest jednym z prowadzących główne wydanie Wiadomości. Spotkanie z dziennikarzem poprzedziły przygotowania. Uczniowie z klas IV –VI zapoznali się bliżej z jego biografią, osiągnięciami. Opracowali także zestaw pytań, które chcieliby zadać Krzysztofowi Ziemcowi. Zapraszamy do zapoznania się z fragmentem wywiadu.

 

Więcej…

 

Zaproszenie na zabawę

 

Dzień Edukacji Narodowej

14 października obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji uczniowie klasy V zaprezentowali ciekawy program artystyczny złożony z dwóch humorystycznych scenek zatytułowanych: ,,Duża przerwa” oraz  ,Atlas typów uczniowskich”. W pierwszej scenie wcielili się w nauczycieli i opowiedzieli o ich troskach i zmartwieniach. W drugiej części swego programu przedstawili typy uczniowskie, które spotkać można chyba w każdej szkole na świecie: Drzemacz lekcyjny, Zaśmiecacz haniebny, Męczennik lekcyjny, Gumożuj wykrętny, Podpowiadacz pospolity itp.

Więcej…

 

Dziennikarze z klasy V - czyli wywiad krok po kroku

Ostatnio na lekcjach języka polskiego mówiliśmy o tym, czym jest wywiad. Postanowiliśmy przeprowadzić wywiad - z jakąś ważną dla naszej miejscowości - osobą. Zaprosiliśmy na lekcję języka polskiego Panią Małgorzatę Drewniak, która jest sołtysem Futomy. Opracowaliśmy pytania, które chcielibyśmy zadać. Rozmowa była bardzo interesująca i ciekawa. Dowiedzieliśmy wielu pożytecznych rzeczy.

Zuzia Wielgos, kl. V

Więcej…

 

Rozmowa z naszą koleżanką Zuzią – mistrzynią Polski

W ubiegłym roku szkolnym do naszej klasy dołączyła nowa koleżanka – Zuzanna Małgorzata Wielgos, która wcześniej uczyła się w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kąkolówce. Zuzia bardzo dobrze gra w ping – ponga. Została nawet mistrzynią Polski. Postanowiliśmy, że przeprowadzimy z Zuzią wywiad. Nie każdy przecież chodzi do klasy z mistrzem Polski! Prezentujemy Państwu naszą rozmowę.

Ania Karnasiewicz, kl. V SP Futoma

Kiedy zaczęłaś trenować grę w ping - ponga i jeździć na zawody?

Trenować zaczęłam w wieku 7 lat, kiedy rozpoczęłam naukę w Szkole Podstawowej w Kąkolówce. Nauka gry w tenisa stołowego przychodziła mi bardzo łatwo i już po czterech miesiącach trenowania wzięłam udział w pierwszych zawodach. Był to gminny turniej; Olimpiada Tenisa Stołowego – Błażowa 2013. Zajęłam wówczas II miejsce w kategorii wiekowej do 10 lat. Pod koniec I klasy znalazłam się w drużynie, która wystąpiła w Mistrzostwach Polski UKS. Zajęliśmy wówczas VIII miejsce w Polsce. Na tych mistrzostwach zagrałam jeden mecz. Byłam najmłodszą uczestniczką tych mistrzostw.

Więcej…

 
MINI KALENDARZ
lipiec 2020
pwścpsn
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
FOTKA Z ŻYCIA SZKOŁY
p1210003.jpg
GABLOTKA SZKOLNA
Newsy z Gablotki Szkolnej.