Joomla ThemesDeposit PokerNo Deposit Bonus

SPOTKANIE Z POLICJANTEM

Na początku każdego roku szkolnego dzieci uczą się jak bezpiecznie pokonywać drogę do i ze szkoły. W ramach edukacji w tym kierunku, uczniowie w dwóch grupach uczestniczyli w spotkaniu z panem policjantem. Dzieci miały okazję porozmawiać o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do szkoły i poza szkołą. Policjant omówił zasady poruszania się po ulicy, chodniku i podczas jazdy rowerem. Gość zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci w kontaktach z obcymi, omówił sposoby unikania ich. Ponadto podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać.

Więcej…

 

SPOTKANIE Z RODZICAMI

ZAPRASZAMY NA PIERWSZE W TYM ROKU SZKOLNYM SPOTKANIE Z RODZICAMI, KTÓRE ODBĘDZIE SIĘ DNIA 18 WRZEŚNIA O GODZINIE 17:00

 

 

PIKNIK RODZINY I WYSTAWA W DRODZE DO NIEPODLEGŁOŚCI

Podczas wakacji, dnia 15 lipca, odbył się na terenie naszej szkoły bezalkoholowy piknik rodzinny. Podczas pikniku dzieci z naszej szkoły wraz z swoimi rodzicami mogli za darmo brać udział w różnych atrakcjach przygotowanych przez organizatorów.

Podczas pikniku można było także zapoznać się z wystawą „W drodze do niepodległości”, która byłą częścią obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości, koordynowanych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego „Niepodległa”.

Serdeczne podziękowania dla naszej Rady Rodziców i Akademii Rozwoju Społecznego.

Więcej…

 

BLISKIE SPOTKANIE Z MUZAMI..., CZYLI POMYSŁ NA CIEKAWĄ LEKCJĘ!

Omawiając jeden z rozdziałów podręcznika do języka polskiego zatytułowanego Bliskie spotkania z muzami szóstoklasiści ze Szkoły Podstawowej im. Św. Jana Kantego w Futomie wpadli na ciekawy pomysł. Zaprosili na lekcję artystów z Futomy; Marię Panek – snycerkę oraz Marka Twardego – rzeźbiarza. Uczniowie omawiając różne tematy związane ze sztuką stwierdzili, że z przejawami ludzkiej twórczości możemy spotkać się wszędzie. Wystarczy mieć oczy szeroko otwarte. I że warto porozmawiać z osobami, które na co dzień zajmują się sztuką.

 

Więcej…

 

WYCIECZKA DO ZAKOPANEGO

W dniach 11-13 czerwca 2018 r. wyjechaliśmy na długo wyczekiwaną wycieczkę szkolną do Zakopanego. O godzinie 5:30 wyruszyliśmy spod szkoły. Podczas jazdy śpiewaliśmy w autokarze różne piosenki.Po 5 godzinach dojechaliśmy na miejsce. Pierwszym punktem wycieczki było wejście na Rusinową Polanę. Widoki Tatr były cudne!

Po drodze odwiedziliśmy  Sanktuarium Maryjne na Wiktorówkach. Później udaliśmy się do Ośrodka Wypoczynkowego „Anna” w Bukowinie Tatrzańskiej, gdzie mieliśmy nocleg. Zjedliśmy obiadokolację. Po posiłku graliśmy w bilard, spędziliśmy miło czas na placu zabaw. I nastała noc. Nie mogliśmy rozmawiać, bo nasi nauczyciele ciągle nam „przeszkadzali”J. W drugim dniu wycieczki wstaliśmy o 8.00, zjedliśmy śniadanie i udaliśmy się na Kasprowy Wierch. W pierwszą stronę wyjechaliśmy kolejką, lecz z powrotem schodziliśmy na nogach.

Więcej…

 

SZKOLNA WYCIECZKA

Z okazji Dnia Dziecka uczniowie starszych klas naszej szkoły pojechali na wycieczkę rowerową do rezerwatu Mójki. Była to doskonała okazja aby zadbać o swoją kondycję, pośmiać się ze znajomymi i spędzić miło czas. Uczniowie klasy czwartej mieli wyjazd ten połączony z egzaminem praktycznym na kartę rowerową – wszyscy tą część egzaminu pozytywnie zdali.

Więcej…

 
OGŁOSZENIA
 

O REFORMIE EDUKACJI

POZNAJ POLSKĘ


”Poznaj Polskę" to program, w ramach którego szkoły mogą otrzymać środki na dofinansowanie wyjazdu do znajdujących się w Polsce muzeów, miejsc pamięci, obiektów kultury, instytucji popularyzujących osiągnięcia nauki.

MINI KALENDARZ
grudzień 2023
pwścpsn
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Z ŻYCIA SZKOŁY
p1200950.jpg
GABLOTKA SZKOLNA
Newsy z Gablotki Szkolnej.