Joomla ThemesDeposit PokerNo Deposit Bonus

Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni

Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych ma niedługą tradycję. Święto zostało ustanowione w 2011 roku. Jego pomysłodawcą był ówczesny prezes Instytutu Pamięci Narodowej – Janusz Kurtyka, który 10 kwietnia 2010 r. zginął pod Smoleńskiem. Dzień Żołnierzy Wyklętych obchodzimy 1 marca. Nie jest to data przypadkowa. 1 marca 1951 roku w więzieniu przy ul. Rakowieckiej w Warszawie zostały wykonane zbrodnicze wyroki śmierci na siedmiu członkach Zarządu Głównego Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość- najważniejszej organizacji powojennego podziemia niepodległościowego. Wśród zgładzonych znajdował się m.in. Łukasz Ciepliński, który na stałe wpisał się w historię naszego regionu.

Więcej…

 

Planowane działania szkół realizujących projekt „Alarm dla bioróżnorodności Podkarpacia”

  • Udział reprezentacji szkoły w konferencji otwarcia we wrześniu 2014 r. i w konferencji zakończenia projektu w kwietniu 2016 r.
  • Trzy plenerowe autobusowe 7-godzinne wyjazdy warsztatów „Paszport do Ekolandii” dla grupy ok. 24 uczniów każdy. Uczniowie otrzymują materiały edukacyjne.
  • Cztery  3-godzinne interaktywne warsztaty  „Laboratorium bioróżnorodności” z wykorzystaniem (w najbliższym otoczeniu szkoły) samochodu „Podkarpacki EkoMobli” z ćwiczeniami środowiskowymi prowadzonymi przez trenerów-ekologów. Jednocześnie w zajęciach uczestniczy ok. 24 dzieci dzielonych na dwie grupy warsztatowe.\
  • Sześć 2-godzinnych  warsztatów „Śladami bioróżnorodności” dla uczniów klas starszych.

Więcej…

 

Pożegnanie lata w "zielonym gaju" i powitanie "złotej polskiej jesieni"

5 października 2014 roku przy nowo powstałym placu zabaw przy Szkole Podstawowej im. św. Jana Kantego w Futomie odbyła się niecodzienna impreza, tj. Pożegnanie lata w Zielonym Gaju. Zważywszy na datę imprezy było to jednocześnie powitanie złotej, polskiej jesieni wyjątkowo pięknej tego roku W czasie wakacji dyrektor szkoły Zdzisław Chlebek, zachęcony i zainspirowany przez prezesa Fundacji Generator Inspiracji Adama Ptasińskiego, po konsultacji z nauczycielami wymyślił i napisał projekt doposażenia i upiększenia powstającego przy szkole placu zabaw oraz wykorzystania go do zorganizowania zabawy plenerowej z udziałem uczniów, rodziców i całego lokalnego środowiska. Powstały plac jest miejscem organizowania zajęć i lekcji w terenie z przyrody, plastyki, zajęć pozalekcyjnych dla wszystkich grup, począwszy od przedszkolaków, a skończywszy na najstarszych uczniach naszej szkoły. W organizację imprezy bardzo czynnie włączyła się Rada Rodziców z Elżbietą Kustrą i Anną Mazur na czele wraz z wieloma rodzicami, a także pracownice kuchni, sprzątaczki i konserwator Roman Łach.

 

Więcej…

 

Wycieczka na Wilczak

18 września 2014 roku odbyła się wycieczka na Wilczak do Muzeum Pana Augustyna Rybki. Uczestniczyły w niej klasy I-VI. Najpierw jechaliśmy autobusem, a potem szliśmy na piechotę. Na chwilę zatrzymaliśmy się pod Krzyżem Partyzantów, tam wspomnieliśmy żołnierzy AK. Gdy byliśmy już na miejscu, odbył się konkurs – kto znajdzie największego grzyba. Wszyscy ze starszych klas wyruszyli do lasu na poszukiwania.

 

Więcej…

 

POŻEGNANIE LATA 2014

 

75 rocznica wybuchu II wojny światowej

Wrzesień to miesiąc cudownego babiego lata, dojrzewających kasztanów, kwitnących wrzosów. To także czas, kiedy po dwumiesięcznej przerwie wracamy do szkoły, spotykamy przyjaciół ze szkolnej ławy, dzielimy się wakacyjnymi opowieściami. Ale był taki wrzesień, kiedy szkoły nie doczekały się uczniów, a klasy świeciły pustkami.

To wrzesień 1939 roku.

Więcej…

 
OGŁOSZENIA
 

O REFORMIE EDUKACJI

POZNAJ POLSKĘ


”Poznaj Polskę" to program, w ramach którego szkoły mogą otrzymać środki na dofinansowanie wyjazdu do znajdujących się w Polsce muzeów, miejsc pamięci, obiektów kultury, instytucji popularyzujących osiągnięcia nauki.

MINI KALENDARZ
kwiecień 2024
pwścpsn
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Z ŻYCIA SZKOŁY
143976809_3664647730257663_4066573261923103367_n.jpg
GABLOTKA SZKOLNA
Newsy z Gablotki Szkolnej.