Joomla ThemesDeposit PokerNo Deposit Bonus

"Od zimnioka do bulwioka"

Zapraszamy do udziału w pasjonującym projekcie ,,Od zimnioka do bulwioka” realizowanym przez grupę nauczycieli Szkoły Podstawowej w Futomie w ramach programu ,,Działaj Lokalnie 2015”. To program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowany przez Akademię Filantropii w Polsce oraz Fundację Generator Inspiracji. Projekt kierujemy do mieszkańców wsi: seniorów, rodziców, dzieci i młodzieży. Zapewniamy dobrą zabawę oraz wiele innych atrakcji. Chcemy kultywować rodzinne tradycje, zintegrować środowisko i odsłonić kulinarne tajemnice zwykłego ziemniaka.

Projekt będzie trwał od czerwca do listopada 2015 r. Jesienią zostanie nagrany ciekawy film, w którym wystąpią mieszkańcy Futomy. Film ukaże pracę rolników sprzed kilkudziesięciu laty. Widzowie będą świadkami wykopów ziemniaków i poznają tajemnicę wypieku najbardziej charakterystycznego dla środowiska produktu czyli bulwioka.

 

 

S.O.S! To Ziemia woła ludzi… Obchody Dnia Ziemi

Corocznie - od 1970 roku - 22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. Inicjatorem tego święta były Stany Zjednoczone. Dzień Ziemi ma na celu upowszechnienie problemów współczesnej ekologii, promowanie postaw ekologicznych oraz wszelkiego rodzaju inicjatyw na rzecz ochrony środowiska. Dzień ten jest także okazją do zaprotestowania przeciwko dalszemu niszczeniu naszego środowiska, a co za tym idzie całej naszej planety. Ziemia jest domem dla wszystkich ludzi, więc wszyscy powinni dbać i troszczyć się o ten dom.

Z okazji Dnia Ziemi uczniowie z naszej szkoły pod kierunkiem Pani Iwony Bocek przygotowali niezwykle interesujący program artystyczny, który był zarazem bardzo ciekawą i pożyteczną lekcją z zakresu edukacji ekologicznej. Program szkolnego Dnia Ziemi był różnorodny. Najpierw uczniowie – wcielając się w role dziennikarzy – zaprezentowali scenkę Sprawa dla ekologa. Widzowie mogli wysłuchać rozmowy o odpadach i ich właściwej segregacji.

Więcej…

 

Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni

Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych ma niedługą tradycję. Święto zostało ustanowione w 2011 roku. Jego pomysłodawcą był ówczesny prezes Instytutu Pamięci Narodowej – Janusz Kurtyka, który 10 kwietnia 2010 r. zginął pod Smoleńskiem. Dzień Żołnierzy Wyklętych obchodzimy 1 marca. Nie jest to data przypadkowa. 1 marca 1951 roku w więzieniu przy ul. Rakowieckiej w Warszawie zostały wykonane zbrodnicze wyroki śmierci na siedmiu członkach Zarządu Głównego Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość- najważniejszej organizacji powojennego podziemia niepodległościowego. Wśród zgładzonych znajdował się m.in. Łukasz Ciepliński, który na stałe wpisał się w historię naszego regionu.

Więcej…

 

Planowane działania szkół realizujących projekt „Alarm dla bioróżnorodności Podkarpacia”

  • Udział reprezentacji szkoły w konferencji otwarcia we wrześniu 2014 r. i w konferencji zakończenia projektu w kwietniu 2016 r.
  • Trzy plenerowe autobusowe 7-godzinne wyjazdy warsztatów „Paszport do Ekolandii” dla grupy ok. 24 uczniów każdy. Uczniowie otrzymują materiały edukacyjne.
  • Cztery  3-godzinne interaktywne warsztaty  „Laboratorium bioróżnorodności” z wykorzystaniem (w najbliższym otoczeniu szkoły) samochodu „Podkarpacki EkoMobli” z ćwiczeniami środowiskowymi prowadzonymi przez trenerów-ekologów. Jednocześnie w zajęciach uczestniczy ok. 24 dzieci dzielonych na dwie grupy warsztatowe.\
  • Sześć 2-godzinnych  warsztatów „Śladami bioróżnorodności” dla uczniów klas starszych.

Więcej…

 

Pożegnanie lata w "zielonym gaju" i powitanie "złotej polskiej jesieni"

5 października 2014 roku przy nowo powstałym placu zabaw przy Szkole Podstawowej im. św. Jana Kantego w Futomie odbyła się niecodzienna impreza, tj. Pożegnanie lata w Zielonym Gaju. Zważywszy na datę imprezy było to jednocześnie powitanie złotej, polskiej jesieni wyjątkowo pięknej tego roku W czasie wakacji dyrektor szkoły Zdzisław Chlebek, zachęcony i zainspirowany przez prezesa Fundacji Generator Inspiracji Adama Ptasińskiego, po konsultacji z nauczycielami wymyślił i napisał projekt doposażenia i upiększenia powstającego przy szkole placu zabaw oraz wykorzystania go do zorganizowania zabawy plenerowej z udziałem uczniów, rodziców i całego lokalnego środowiska. Powstały plac jest miejscem organizowania zajęć i lekcji w terenie z przyrody, plastyki, zajęć pozalekcyjnych dla wszystkich grup, począwszy od przedszkolaków, a skończywszy na najstarszych uczniach naszej szkoły. W organizację imprezy bardzo czynnie włączyła się Rada Rodziców z Elżbietą Kustrą i Anną Mazur na czele wraz z wieloma rodzicami, a także pracownice kuchni, sprzątaczki i konserwator Roman Łach.

 

Więcej…

 

Wycieczka na Wilczak

18 września 2014 roku odbyła się wycieczka na Wilczak do Muzeum Pana Augustyna Rybki. Uczestniczyły w niej klasy I-VI. Najpierw jechaliśmy autobusem, a potem szliśmy na piechotę. Na chwilę zatrzymaliśmy się pod Krzyżem Partyzantów, tam wspomnieliśmy żołnierzy AK. Gdy byliśmy już na miejscu, odbył się konkurs – kto znajdzie największego grzyba. Wszyscy ze starszych klas wyruszyli do lasu na poszukiwania.

 

Więcej…

 
OGŁOSZENIA
 

O REFORMIE EDUKACJI

POZNAJ POLSKĘ


”Poznaj Polskę" to program, w ramach którego szkoły mogą otrzymać środki na dofinansowanie wyjazdu do znajdujących się w Polsce muzeów, miejsc pamięci, obiektów kultury, instytucji popularyzujących osiągnięcia nauki.

MINI KALENDARZ
październik 2024
pwścpsn
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Z ŻYCIA SZKOŁY
p1210019.jpg
GABLOTKA SZKOLNA
Newsy z Gablotki Szkolnej.