Joomla ThemesDeposit PokerNo Deposit Bonus
TWÓJ ULUBIONY PRZEDMIOT
Jaki przedmiot lubisz najbardziej?
 
ODWIEDZINY
Dzisiaj7
Miesiąc915
Wszystkie43522

Powered by Kubik-Rubik.de

Szkoła Podstawowa im. Świętego Jana Kantego w Futomie

III Festiwal Muzyki Ludowej w Futomie

Szkoła Podstawowa im. św. Jana Kantego w Futomie była w dniu 25 maja 2011 roku już po raz trzeci gospodarzem i organizatorem III Gminnego Festiwalu Muzyki Ludowej. Mimo napiętego kalendarza różnych imprez , uroczystości i zbliżającego się końca roku szkolnego dyrektorzy szkół podstawowych i przedszkola oraz artystyczni opiekunowie poszczególnych grup bardzo poważnie potraktowali naszą imprezę organizowaną co dwa lata za co jesteśmy im bardzo wdzięczni. Nasze środowisko kocha dawną muzykę, zwyczaje i obrzędy ludowe. Świadczą o tym sukcesy Stowarzyszenia Kultywowania Kultury i Tradycji Ziemi Futomskiej, kapeli ludowej czy program organizowanych od kilku lat Dni Futomy. Nagrody książkowe i rzeczowe tym razem ufundował Bank Spółdzielczy w Błażowej oraz Prezes Koła Sarenka Wiesław Bator. Sponsorom nagród Panu Prezesowi Banku Stanisławowi Bialicowi wraz z Zarządem oraz Wiesławowi Batorowi serdecznie w imieniu organizatorów dziękujemy.

Więcej…

 

Uroczyste przekazanie Krzyża Komandorskiego z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski

Dnia 2 kwietnia w naszej miejscowości odbyła się uroczystość patriotyczna związana z otrzymaniem Krzyża Komandorskiego z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski. Oznaczenie otrzymał pośmiertnie ppłk. Józef Maciołek, a jego rodzina postanowiła przekazać odznaczenie naszej szkole. Uroczystości zaczęły się pod pomnikiem żołnierzy AK i BCH. Następnie zebrani wraz z pocztami sztandarowymi przeszli do kościoła na uroczystą Mszę Świętą. W naszej szkole można było obejrzeć przygotowaną część artystyczną oraz przygotowane wystawy.

Więcej…

 

Piknik naukowy w ramach programu Młody Nobel

Spektakularne pokazy, intrygujące doświadczenia, zabawa i nauka podczas pikników edukacyjnych – to nowe oblicze wolontariatu. „Młody Nobel” to najnowsza kampania edukacyjna  programu „Projektor – wolontariat studencki” oraz Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza zachęcająca dzieci i młodzież z małych miejscowości do poszerzania wiedzy z zakresu nauk ścisłych. Podczas 8 pikników edukacyjnych, które będą się odbywały od 16 października do 12 grudnia, wolontariusze odwiedzą ponad 1200 dzieci z terenu Podkarpacia.

Więcej…

 

Zajęcia integracyjne "Zielona Szkoła"

Uczniowie klas IV-VI brali udział w zajęciach wychowawczych, profilaktycznych i rekreacyjnych „Zielona Szkoła. W ramach zajęć odbyły się spotkania z psychologiem i pedagogiem.

Więcej…

 

Sport w naszej szkole

Pierwszymi zawodami w  jakich uczniowie naszej szkoły brali udział były biegi przełajowe. Martyna Bielec i Natalia Bielec zajęły czołowe miejsca w naszej gminie i przedostały się do następnego etapu, który odbył się w Kamieniu Podlaskim. Chłopcy brali udział w zawodach w piłkę nożną o puchar Prezesa telekomunikacji pana Kruczka.

Więcej…

 

Ognisko w Dąbrówce Starzyńskiej

Gdy dojechaliśmy na miejsce zobaczyliśmy piękny widok na las. Postanowiliśmy przynieść patyki na ognisko. Gdy nazbieraliśmy dużo suchych patyków, poszliśmy zbierać grzyby. Nauczyciele uczyli nas jak je rozpoznawać.

Następnie rozpaliliśmy ognisko i upiekliśmy pyszne kiełbaski. Spacerowaliśmy po lesie i ścieżce ekologicznej. Opiekunami naszymi byli: ks. Jan Czaja, Krystyna Krywiczanin, Teresa Gołda i Adam Groszek.

 
MINI KALENDARZ
październik 2019
pwścpsn
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
FOTKA Z ŻYCIA SZKOŁY
p1210062.jpg
GABLOTKA SZKOLNA
Newsy z Gablotki Szkolnej.