Joomla ThemesDeposit PokerNo Deposit Bonus

Szkoła Podstawowa im. Świętego Jana Kantego w Futomie

Iluzjonista

Iluzjonista – pokaz sztuczek magicznych dla dzieci.

 

Więcej…

 

Konkurs "Młody Nobel"

Ruszyła możliwość głosowania na filmik wykonany przez naszych uczniów w ramach konkursu "Młody Nobel".Zachęcamy wszystkich chętnych do oglądnięcia filmu i oddania głosu na film - umożliwi to naszym uczniom w zdobyciu "dobrego" miejsca w konkursie. Na film można głosować od 31 października do 4 listopada 2011r. Swój głoś można oddać na  stronie konkursu: http://www.konkursmlodynobel.pl/.

Oto tytuły filmów naszych uczniów:

Domowe eksperymenty
Domowe laboratorium
Doświadczenia
Eksperymenty domowe
Domowe eksperymenty

 

Wycieczka na Widacz

Jesienna wycieczka uczniów kl. I na Widacz.

Więcej…

 

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

Dnia 1 września wraz z ks. Proboszczem Janem Czają, scholą parafialną, rodzicami, mieszkańcami Futomy, Radą Rodziców, dyrekcją szkoły i gronem pedagogicznym w kościele parafialnym nastąpiło uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Młodzież przybyła ze sztandarami szkoły i Młodzieżowej Drużyny  Pożarnej. W szkole dyrektor przywitał wszystkich zebranych po wakacyjnej przerwie. Następnie uczniowie spotkali się w klasach ze swymi wychowawcami.

Więcej…

 

Podsumowanie roku szkolnego

Po roku nauki i pracy czas na wypoczynek i rekreację.

Kończący się rok szkolny to okazja do organizowania wycieczek turystyczno-krajoznawczych, „zielonych szkół” i innych form rekreacji dla uczniów.

Jak co roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Futomie spędzali Dzień Dziecka na sportowo. Piękna pogoda zachęcała do aktywnego uczestnictwa w biegach sztafetowych na wesoło, przeciąganiu liny, hula-hop, skakaniu na skakance, konkursach plastycznych, zawodach piłki nożnej. Organizatorami zabaw i gier byli wychowawcy z Panią Teresą Gołdą na czele. W meczu piłki nożnej grali chłopcy i dziewczęta wsparci przez ks. Katechetę Bogusława Kota,  który okazał się zapalonym futbolistą. Rada Rodziców ufundowała dzieciom kiełbaski z grilla, gofry i napoje. Okazało się, że jak jest odpowiednia pogoda i dobry nastrój to nawet na obiektach szkolnych można się dobrze bawić.

Więcej…

 

„Z baśnią i legendą wędrujemy przez świat”

Uczniowie klasy I Szkoły Podstawowej im. św. Jana Kantego z Futomy zakończyli uroczyście trzyletni cykl zajęć w ramach projektu edukacyjnego „Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy”. Byli trzecią i ostatnią grupą w naszej szkole realizującą ten program. Pod kierunkiem swej wychowawczyni i opiekunki Joanny Pępek dzieci rozwijały indywidualne zdolności i umiejętności w oparciu o teorię inteligencji wielorakich Howarda Gardnera. W ramach kilkumiesięcznych zajęć wykorzystując otrzymane pomoce dydaktyczne poznawali ciekawe miejsca w Polsce i innych krajach Unii Europejskiej, związane z nimi baśnie, legendy, ciekawych ludzi. Poznawali także historię, kulturę i tradycje własnej miejscowości Futomy.

Więcej…

 
MINI KALENDARZ
lipiec 2020
pwścpsn
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
FOTKA Z ŻYCIA SZKOŁY
p1210019.jpg
GABLOTKA SZKOLNA
Newsy z Gablotki Szkolnej.