Joomla ThemesDeposit PokerNo Deposit Bonus

Szkoła Podstawowa im. Świętego Jana Kantego w Futomie

Podsumowanie roku szkolnego

Po roku nauki i pracy czas na wypoczynek i rekreację.

Kończący się rok szkolny to okazja do organizowania wycieczek turystyczno-krajoznawczych, „zielonych szkół” i innych form rekreacji dla uczniów.

Jak co roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Futomie spędzali Dzień Dziecka na sportowo. Piękna pogoda zachęcała do aktywnego uczestnictwa w biegach sztafetowych na wesoło, przeciąganiu liny, hula-hop, skakaniu na skakance, konkursach plastycznych, zawodach piłki nożnej. Organizatorami zabaw i gier byli wychowawcy z Panią Teresą Gołdą na czele. W meczu piłki nożnej grali chłopcy i dziewczęta wsparci przez ks. Katechetę Bogusława Kota,  który okazał się zapalonym futbolistą. Rada Rodziców ufundowała dzieciom kiełbaski z grilla, gofry i napoje. Okazało się, że jak jest odpowiednia pogoda i dobry nastrój to nawet na obiektach szkolnych można się dobrze bawić.

Więcej…

 

„Z baśnią i legendą wędrujemy przez świat”

Uczniowie klasy I Szkoły Podstawowej im. św. Jana Kantego z Futomy zakończyli uroczyście trzyletni cykl zajęć w ramach projektu edukacyjnego „Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy”. Byli trzecią i ostatnią grupą w naszej szkole realizującą ten program. Pod kierunkiem swej wychowawczyni i opiekunki Joanny Pępek dzieci rozwijały indywidualne zdolności i umiejętności w oparciu o teorię inteligencji wielorakich Howarda Gardnera. W ramach kilkumiesięcznych zajęć wykorzystując otrzymane pomoce dydaktyczne poznawali ciekawe miejsca w Polsce i innych krajach Unii Europejskiej, związane z nimi baśnie, legendy, ciekawych ludzi. Poznawali także historię, kulturę i tradycje własnej miejscowości Futomy.

Więcej…

 

III Festiwal Muzyki Ludowej w Futomie

Szkoła Podstawowa im. św. Jana Kantego w Futomie była w dniu 25 maja 2011 roku już po raz trzeci gospodarzem i organizatorem III Gminnego Festiwalu Muzyki Ludowej. Mimo napiętego kalendarza różnych imprez , uroczystości i zbliżającego się końca roku szkolnego dyrektorzy szkół podstawowych i przedszkola oraz artystyczni opiekunowie poszczególnych grup bardzo poważnie potraktowali naszą imprezę organizowaną co dwa lata za co jesteśmy im bardzo wdzięczni. Nasze środowisko kocha dawną muzykę, zwyczaje i obrzędy ludowe. Świadczą o tym sukcesy Stowarzyszenia Kultywowania Kultury i Tradycji Ziemi Futomskiej, kapeli ludowej czy program organizowanych od kilku lat Dni Futomy. Nagrody książkowe i rzeczowe tym razem ufundował Bank Spółdzielczy w Błażowej oraz Prezes Koła Sarenka Wiesław Bator. Sponsorom nagród Panu Prezesowi Banku Stanisławowi Bialicowi wraz z Zarządem oraz Wiesławowi Batorowi serdecznie w imieniu organizatorów dziękujemy.

Więcej…

 

Uroczyste przekazanie Krzyża Komandorskiego z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski

Dnia 2 kwietnia w naszej miejscowości odbyła się uroczystość patriotyczna związana z otrzymaniem Krzyża Komandorskiego z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski. Oznaczenie otrzymał pośmiertnie ppłk. Józef Maciołek, a jego rodzina postanowiła przekazać odznaczenie naszej szkole. Uroczystości zaczęły się pod pomnikiem żołnierzy AK i BCH. Następnie zebrani wraz z pocztami sztandarowymi przeszli do kościoła na uroczystą Mszę Świętą. W naszej szkole można było obejrzeć przygotowaną część artystyczną oraz przygotowane wystawy.

Więcej…

 

Piknik naukowy w ramach programu Młody Nobel

Spektakularne pokazy, intrygujące doświadczenia, zabawa i nauka podczas pikników edukacyjnych – to nowe oblicze wolontariatu. „Młody Nobel” to najnowsza kampania edukacyjna  programu „Projektor – wolontariat studencki” oraz Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza zachęcająca dzieci i młodzież z małych miejscowości do poszerzania wiedzy z zakresu nauk ścisłych. Podczas 8 pikników edukacyjnych, które będą się odbywały od 16 października do 12 grudnia, wolontariusze odwiedzą ponad 1200 dzieci z terenu Podkarpacia.

Więcej…

 

Zajęcia integracyjne "Zielona Szkoła"

Uczniowie klas IV-VI brali udział w zajęciach wychowawczych, profilaktycznych i rekreacyjnych „Zielona Szkoła. W ramach zajęć odbyły się spotkania z psychologiem i pedagogiem.

Więcej…

 
MINI KALENDARZ
maj 2021
pwścpsn
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
FOTKA Z ŻYCIA SZKOŁY
160x160.jpg
GABLOTKA SZKOLNA
Newsy z Gablotki Szkolnej.